Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Mechanikos skyrius

J. Basanavičiaus g. 53, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 54 59 81
Faks. (8 41) 54 59 81
El. paštas mechanikos.sk@sprc.lt2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Adaptacijos savaitė Mechanikos skyriuje

2017 09 11


Pagal Šiaulių PRC vidaus tvarkos patvirtintus aprašus I kurso mokinių adaptacijos laikotarpis iki 2 mėnesių. Pagalbos mokiniui specialisčių ir bendrabučio auklėtojų metodinė grupė yra parengusi visai bendruomenei adaptacijos metodines rekomendacijas.
Šiais metais Mechanikos skyriaus I kurso mokiniams buvo vieningai suplanuota pirmoji mokymosi savaitė, kurią kuravo grupių auklėtojai.
I pirma diena – veikla su grupe. Tai veiklos orientuotos į grupės subūrimą, vienas kito pažinimą. Šią dieną mokiniai pildė įvairus reikalingus dokumentus. Grupės veiklą apibendrino draugystės arbata.
II diena buvo skirta susipažinimui su mokymosi aplinkos. Grupėms buvo pateikti orientaciniai skyriaus planai ir kiekviena grupė numatytu laiku turėjo aplankyti tikslines vietas ( bendrabutį, biblioteką, sporto salę, kabinetus, poilsio zonas ir kt.). Ekskursiją vainikavo pasirinktos specialybės pristatymas bei profesijos dirbtuvių apžiūra.
III diena buvo skirta susitikti su skyriaus administracija bei pagalbos mokiniui specialistais, dalykų mokytojams pristatyti. Didelis būrys I kurso mokinių klausėsi administracijos ir pagalbos mokiniui specialisčių pasisakymų. Domėjosi dalykų mokytojais.
Bendrabutyje gyvenantys mokiniai buvo sukviesti į bendrą susirinkimą, kuriame buvo aptarta vidaus tvarkos taisyklės, reikalavimai, išrinktas bendrabučio gyventojų aktyvas.
IV diena – sporto diena. Grupės nariai jau pažįsta vienas kitą, reikia išmokti veikti kartu. Sportas ypač vienijanti vaikinus veikla. Šią dieną kūno kultūros mokytojas Vaclovas Peleckis parengė kiekvienai I kurso grupei sportinius išbandymus. Vaikinai rungėsi estafetės, virvės traukimo bei futbolo rungtyse. Visi buvo pastebėti ir apdovanoti. Smagios nominacijos (vieningiausia grupė, ištvermingiausia grupė, sportiškiausia ir kt.) suvienijo grupes tolesnei veiklai.
V diena – skirta kultūrinei–pažintinei išvykai į Šiaulių miesto centrą.
Išvykimas iš Mechanikos skyriaus 9.00 val.
2. Pirma stotelė: Žinių laiptai, Šiaulių apskrities P.Višinskio viešoji biblioteka.
3. Antra stotelė: skulptūra „Verksmas“, Prisikėlimo aikštė, Vilties ir tikėjimo laiptai.
4. Trečia stotelė: Draugystės laiptai, Saulės laikrodžio aikštė, skulptūra „ Šaulys“.
5. Ketvirta stotelė: Labirinto laiptai, skulptūra „ Geležinė lapė“.
6. Penkta stotelė - arka.
7. Šešta stotelė - pėsčiųjų bulvaras.
8. Sugrįžimas į Mechanikos skyrių 13.00 val.
Aktyviai organizuota adaptacijos programos pradžia jau davė neblogų rezultatų. I kurso mokiniai gerai jaučiasi savo naujose grupėse, orientuojasi mokykloje, įsijungia į Mechanikos skyriaus gyvenimą.
Visos savaitės veiklas vedė I kurso auklėtojos: Branguolė Šimkūnienė, Diana Misevičienė, Alma Sprindžiukienė, Daiva Tamoliūnienė, Romualdas Kazlauskas ir Vida Šambarienė.

Socialinė pedagogė Alma Sprindžiukienė

 

TOP 20 geriausi.png
prakttinio_mokymo_centras.png
issirink_profesija.jpg
MUKIS.gif
video_parastes.gif
100 geru darbu.jpg
100_specialistu.jpg
bibliotekos katalogas.jpg