Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Mechanikos skyrius

J. Basanavičiaus g. 53, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 54 59 81
Faks. (8 41) 54 59 81
El. paštas mechanikos.sk@sprc.lt2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Edukacinė ekskursija „Pažvelk į baltų žemes nuo piliakalnio“

2017 09 23


Rugsėjo 22 d. MSU17/1, MAE17/1, MAE16/1 gr. mokiniai ir mokytojai B. Šimkūnienė, D. Misevičienė, A. Kantauskas ir V. Vileikienė vyko į edukacinę ekskursiją „Pažvelk į baltų žemes nuo piliakalnio“, kuri buvo skirta Baltų vienybės dienai ir Piliakalnių metams paminėti.
Piliakalnis – tai kalva, ant kurios stovėjo ar dar stovi pilis. Piliakalniai atsirado apie 1000 m. pr. m. e. – jie yra svarbiausias pagoniškos baltų kultūros palikimas. Lietuvoje priskaičiuojama apie 850 piliakalnių. Daugeliu atveju piliakalnis yra natūraliai atsiradusi kalva, o ne žmonių supiltas kalnas. Piliakalnių tankumas Lietuvoje yra vienas didžiausių pasaulyje. Ne atsitiktinai Lietuvos Respublikos Seimas 2017-uosius metus paskelbė Piliakalnių metais.
Ekskursijos tikslas buvo aplankyti Bubių ir Girnikų piliakalnius. Pirmoji stotelė: Bubių piliakalnis, ant kurio kadaise stovėjo dar kitaip vadinama Dubysos pilis. Dubysos pilis buvo viena iš Šiaurės Lietuvos fortifikacinės sistemos grandžių. Medinė pilis stovėjo piliakalnyje, kuris įrengtas Dubysos kairiojo kranto aukštumos kyšulyje. Apžiūrėjome ne tik vaizdą iš viršaus, bet ir Dubysos ištakas – upės, kurią ne kartą savo eilėraščiuose apdainavo poetas Maironis.
Judame toliau – link Šikšto kalno , arba dar kitaip vadinamo Girnikų piliakalnio, Šventkalnio. Kad kelionė neprailgtų, vieną po kitos dainuojame lietuvių liaudies dainas. Štai ir jis – miško tankmėje pasislėpęs Girnikų piliakalnis. Vaizdas iš viršaus nepakartojamas, taip ir kviečiantis eilėmis įprasminti apylinkių grožį, noras sustabdyti akimirką.
Nors kelionė prabėgo labai greitai, tačiau apie ją kalbėsime dar ilgai. Žiūrėsime nuotraukas, kursime eilėraščius, miniatiūras per literatūros pamokas bei pristatysime sukauptą medžiagą respublikiniame renginyje „Laiko ženklai“.

prakttinio_mokymo_centras.png
bibliotekos katalogas.jpg
DARBDAVIAMS(1).png
savu keliu.jpg
fb.png