Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Mechanikos skyrius

J. Basanavičiaus g. 53, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 54 59 81
Faks. (8 41) 54 59 81
El. paštas mechanikos.sk@sprc.lt2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Respublikinis-edukacinis renginys „Laiko ženklai. 2017 metai“

2017 11 30


Lapkričio 23 dieną Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje jau aštuntąjį kartą vyko tradicinis respublikinis-edukacinis renginys „Laiko ženklai. 2017 metai“, kurį organizuoja Šiaulių profesinio rengimo centro Mechanikos skyrius. Renginys keitė pavadinimus – buvo konferencija, sambūris, tačiau idėja liko ta pati – paminėti metų kultūrines ir literatūrines datas bei suburti literatus, visuomenininkus, šviesuolius. Šiemet renginys skirtas paminėti 2017-uosius – K. Bradūno, Piliakalnių, Lietuvių kalbos kultūros, Reformacijos, Tautinio kostiumo, Sporto, A. J. Greimo, I. Simonaitytės – metus.
Mūsų duomenimis šiemet renginyje dalyvavo 28 pranešėjai mokiniai iš 12 šalies mokyklų, kuriuos konsultavo net 21 mokytojas konsultantas, buvo sukurta ir pristatyta 13 pranešimų. Iš viso į renginį užsiregistravo virš šimto mokinių ir 50 mokytojų, šviesuolių, literatų. Renginį išskirtiniu instrumentu daudyte pradėjo etnokultūrininkas, tradicinių amatų meistras A. Martinaitis. Kadangi šie metai paskelbti Tautinio kostiumo metais, tai Šiaulių moksleivių namų mados teatro „Mūza“ merginos atliko sveikinimo šokį, pasipuošusios savo sukurtais kaklo vėriniais. Pasak merginų vadovių, Lauros Pikelienės ir Daivos Rozgaitės-Udrienės, šiuo merginų pristatymu jos norėjo parodyti moderniojo folkloro įtaką mūsų šiuolaikiniame pasaulyje – niekas nėra pamiršta, tik įgyja naujas formas ir spalvas.
Po to vyko „Pamoka su K. Bradūnu“, kurią vedė poeto dukra, JAV etnologė, JAV lietuvių bendruomenės veikėja p. Elena Bradūnaitė-Aglinskienė. Ši pamoka nepaliko nei vieno abejingo. Tai buvo gerų idėjų ir lietuviškumo pamoka, kaip reikia mylėti ir vertinti savo tautinę tapatybę – kalbą, istoriją ir Lietuvą.
Renginyje dalyvavo ir ekslibrisus pristatė grafikė Lolita Putramentienė-Braza. Dailininkė sakė susižavėjusi K. Bradūno poetinio žodžio galia. Ji sakė: „Nesu kaimo vaikas, tačiau Bradūno poezija sužadino mano jusles, užuodžiau žemės grumsto, žolės, duonos ir kitus kaimo kvapus.“ Pranešimus, skirtus poeto K. Bradūnui 100 paminėti, pristatė Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos skyriaus mokiniai, Šiaulių Saulėtekio, J. Janonio, S. Daukanto gimnazijų gimnazistai, literatūrinę instaliaciją sukūrė Šiaulių PRC Technologijų skyriaus mokinės.
Kiti pranešėjai, atvykę iš Gruzdžių gimnazijos, VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro, Mažeikių politechnikos mokyklos, Šiaulių PRC Mechanikos skyriaus, dalinosi įspūdžiais, kaip minėjo Piliakalnių metus. Pranešėjai iš Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriaus papasakojo apie veiklas, skirtas Lietuvių kalbos kultūros ir Reformacijos metams. Saulėtekio gimnazijos gimnazistai pakvietė žinias apie I. Simonaitytės gyvenimą ir kūrybą pasitikrinti testu, parengtu Kahoot programa. Renginį vainikavo Šiaulių J. Janonio gimnazistai E. Svisčiovas, parengęs pranešimą, skirtą Sporto metams, ir A. Nausėdas, jautriai padeklamavęs K. Bradūno eilėraščius. Po to vyko jaunųjų kūrėjų konkurso „Rudens godos“ nugalėtojų apdovanojimas.
Džiaugiamės gausiu dalyvių ir klausytojų būriu, nuostabia ir įkvepiančia p. E. Bradūnaitės paskaita. Lauksime visų ir kitais metais.

Nuotraukos Gerdos Verbliugevičiūtės ir Pauliaus Pociaus.

prakttinio_mokymo_centras.png
bibliotekos katalogas.jpg
savu keliu.jpg
fb.png