Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Mechanikos skyrius

J. Basanavičiaus g. 53, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 54 59 81
Faks. (8 41) 54 59 81
El. paštas mechanikos.sk@sprc.lt2020-2021 m. naujienos ir įvykiai

Dalyvavimas virtualioje Šiaulių miesto savivaldybės ir Lietuvių kalbos draugijos organizuotoje lietuvių kalbos viktorinoje „Kalbos namai”

2021 03 12


MAE20 gr. mokiniai (lietuvių k. ir literatūros mokytoja V. Vileikienė) prisijungė prie vasario 17–24 dienomis vykusios virtualios viktorinos, vieno iš Šiauliuose vykstančių Lietuvių kalbos dienoms skirtų renginų. Net 20 grupės mokinių išbandė jėgas atsakydami į 25 klausimus iš įvairių lietuvių kalbos sričių. Viktorinos klausimus sudarė ir dalyvių atsakymus vertino Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtinta komisija. Pasak komisijos, viktorinos dalyviams lengviausias buvo paskutinis 25 klausimas. Net 173 žmonės žinojo, ką reiškia vakarų aukštaičių šiauliškių patarmėje vartojamas frazeologizmas stimburį laužti. Iš trijų pateiktų variantų: a) stengtis gražiai ką padaryti; b) nusiminti; c) daryti ką nors per jėgą, labai stengtis – jie pasirinko paskutinį, teisingą. 160 dalyvių žinojo atsakymą į 6 klausimą ir nurodė, kad bendrinėje lietuvių kalboje nevartotinas įterpinys berods. Į rašybai patikrinti skirtą 3 klausimą teisingai atsakė 159 dalyviai. Reikėjo nuspręsti, kurioje iš šių žodžių grupių žodžiai parašyti netaisyklingai: a) pabalusius, aiškiaregys, nuopuolis; b) gręsiantys, sukūriai, kraujosrūvos; c) paviljonas, biliardas, sąvartynas. Dauguma teisingai pasirinko b variantą.
Moksleiviams sunkiausi buvo 7 kl. : Kurio varianto žodžiai yra tarptautiniai? (a) zebras, bebras, ofisas; b) gitara, serenada, polka; c) bestseleris, printeris, serveris. ) ir 20 kl.: Sakinyje „Koks jis akiplėša!” daiktavardis yra: (a) moteriškosios giminės, nes tai rodo galūnė -a; b) vyriškosios giminės, nes tai rodo įvardis jis; c) bendrosios giminės, nes tinka ir vyrui, ir moteriai pavadinti)
 

prakttinio_mokymo_centras.png
2.png
mokytoju kambarys.png
3.png
bibliotekos katalogas.jpg
sale (2).png
savu keliu.jpg