Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Mechanikos skyrius

J. Basanavičiaus g. 53, LT-76179 Šiauliai
Tel. (8 41) 54 59 81
Faks. (8 41) 54 59 81
El. paštas mechanikos.sk@sprc.lt2020-2021 m. naujienos ir įvykiai

Laiškas istorijai

2021 03 12


Šiaulių PRC Mechanikos skyriaus III gimn. kl. mokiniai, paskatinti lietuvių k. ir literatūros mokytojų B. Šimkūnienės ir V. Vileikienės, prisijungė prie Lietuvos Respublikos Prezidento G. Nausėdos inicijuotos akcijos „Laiškas istorijai“. Akcija skirta prisiminti Lietuvos herojus – valdovus, partizanus, knygnešius, menininkus, kuriems šiandien sakome ačiū už kiekvieną dieną laisvoje tėvynėje.
MAE20, MAM20/1, MSU20 ir MAM20/2 gr. mokiniai rašė laiškus Jonui Basanavičiui, kurio vardu pavadintoje gatvėje įsikūręs Mechanikos skyrius, ir dėkojo už jo darbus Lietuvai bei pasakojo, kokioje Lietuvoje gyvena jie.
Mintys iš laiškų:
Jūsų darbas praeityje, mūsų kalbos puoselėjimas ir branginimas, atsipirko dabartyje. Mūsų valstybinė kalba – LIETUVIŲ kalba. Mes ja kasdien šnekame, puoselėjame skaitydami lietuvių grožinę literatūrą, dalyvaujame skaitymo konkursuose, dainuojame dainas ir švenčiame dienas, skirtas mūsų kalbai.” (M. Pokvytis, MAM20/1 gr.)
„ Džiaugiuosi galėdamas rašyti tokiam iškiliam tautos veikėjui kaip jūs, nes jūs esate tikras Lietuvos patriotas. Jūs esate vienas iš tų žmonių, kuris spaudos draudimo laikotarpiu redagavote ir leidote laikraštį ,,Aušra‘‘ 1883-1886 metais. Tai jūs įkvėpėte būsimą laikraščio ,,Varpas‘‘ leidėją Vincą Kudirką pagaliau pamilti lietuvybę. Tik perskaitęs „Aušrą“ Vincas Kudirka atsisakė lenkų kalbos ir pradėjo vartoti savo gimtąją lietuvių kalbą bei pasijuto esąs tikras lietuvis.“ (T. Arlauskas, MAE20 gr.)

prakttinio_mokymo_centras.png
2.png
mokytoju kambarys.png
3.png
bibliotekos katalogas.jpg
sale (2).png
savu keliu.jpg